Slovensko · Excel, CSV alebo JSON

Databáza firiem Slovensko ako jednorazový export

Firmy zo Slovenska pre vaše tabuľky, CRM a obchodné kampane. Vyberte si odvetvie alebo nám napíšte kraj, okres a polia, ktoré potrebujete. Pri každom kontakte uvádzame, kde ho firma zverejnila.

Export odvetvia od 229 €Konečná cena · jednorazová platba · bez predplatnéhoBezplatný vzorový súbor CSV30 fiktívnych firiem ukazuje štruktúru súboru.
Abstraktná ilustrácia tabuľky s firemnými údajmi a grafom
1 008 131aktívnych subjektov podľa RPO v našej databáze (3. novembra 2026)
336 632aktívnych firiem s telefónom, e-mailom alebo webom

Odvetvia

Vyberte odvetvie, kraj doladíme

Každá karta ukazuje veľkosť odvetvia podľa oficiálnej štatistiky (Eurostat, so zdrojom) a cenu exportu celého odvetvia. Vlastné počty po odvetviach zatiaľ nezverejňujeme; koľko firiem s kontaktom vieme v odvetví dodať, potvrdíme v ponuke. Výbery podľa kraja, okresu alebo vlastných filtrov naceníme na požiadanie.

65 986

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Podnikové a poradenské služby

Právne a daňové poradenstvo, účtovníctvo a audit, poradenstvo v oblasti riadenia, reklama a prieskum trhu.

449 €/ odvetvie

140 006

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Stavebníctvo a remeslá

Pozemné a inžinierske stavby, elektroinštalácie, vodoinštalácie a kúrenie, dokončovacie stavebné práce.

449 €/ odvetvie

83 360

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Priemysel a výroba

Spracovateľský priemysel okrem potravín a nápojov: strojárstvo, kovovýroba, plasty, elektrotechnika, chémia a výroba dielov pre automobilky.

409 €/ odvetvie

20 093

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Reality a správa nehnuteľností

Realitné kancelárie, správcovia bytových domov, prenajímatelia vlastných nehnuteľností a spoločenstvá vlastníkov.

409 €/ odvetvie

3 032

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Energetika, voda a odpady

Výroba a distribúcia elektriny a tepla, vodárenské spoločnosti, odpadové hospodárstvo a recyklácia.

359 €/ odvetvie

23 127

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Gastronómia, ubytovanie a cestovný ruch

Hotely, penzióny, reštaurácie, kaviarne, catering, cestovné kancelárie a cestovné agentúry.

409 €/ odvetvie

17 520

poľnohospodárskych podnikov

Eurostat 2023 · poľnohospodárske podniky

Poľnohospodárstvo a potraviny

Poľnohospodárske podniky a samostatne hospodáriaci roľníci, lesníctvo, rybárstvo, výrobcovia potravín a nápojov.

409 €/ odvetvie

28 488

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Doprava a logistika

Cestná nákladná doprava, špedícia, skladovanie, kuriérske a poštové služby, osobná doprava a taxislužby.

359 €/ odvetvie

28 034

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

IT a softvér

Vývoj softvéru, IT poradenstvo, správa systémov, dátové centrá, hosting a informačné služby.

409 €/ odvetvie

25 631

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Architektonické a inžinierske kancelárie

Architekti, stavební a projektoví inžinieri, geodeti, technické skúšky a analýzy.

409 €/ odvetvie

28 429

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Zdravotníctvo a wellness

Ambulancie, nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, fyzioterapia, kozmetické a wellness služby.

319 €/ odvetvie

11 765

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Financie a poisťovníctvo

Banky, poisťovne, leasingové spoločnosti, finanční agenti a finanční poradcovia.

269 €/ odvetvie

2 887

obcí a miest na Slovensku

Eurostat · LAU 2024

Obce a verejné inštitúcie

Obecné a mestské úrady, samosprávne kraje, štátne úrady a ďalšie inštitúcie verejnej správy.

359 €/ odvetvie

11 496

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Autoservisy a predaj vozidiel

Predajcovia a autobazáre, autoservisy, pneuservisy, predaj náhradných dielov a príslušenstva.

229 €/ odvetvie

57 380

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Maloobchod a predajne

Supermarkety, špecializované predajne, móda a obuv, stavebniny a záhradné centrá, drogérie, čerpacie stanice a e-shopy.

359 €/ odvetvie

32 935

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Veľkoobchod a sprostredkovanie obchodu

Veľkoobchody všetkých sortimentov, obchodní zástupcovia a sprostredkovatelia, dovozcovia a vývozcovia.

409 €/ odvetvie

1 578

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Lekárne, optiky a zdravotnícke potreby

Lekárne, očné optiky, predajne načúvacích prístrojov, zdravotníckych a ortopedických pomôcok.

359 €/ odvetvie

11 009

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Vzdelávanie

Materské, základné a stredné školy, vysoké školy, jazykové, hudobné a autoškoly, firmy pre ďalšie vzdelávanie.

319 €/ odvetvie

10 866

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Združenia, šport a kultúra

Občianske združenia a športové kluby, fitnescentrá, múzeá a divadlá, komory a profesijné zväzy, cirkvi.

269 €/ odvetvie

14 433

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Upratovanie, údržba budov a zeleň

Upratovanie budov a umývanie okien, facility služby, správa a údržba budov, sadové úpravy, dezinsekcia a deratizácia.

359 €/ odvetvie

924

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Personálne agentúry a dočasné zamestnávanie

Agentúry dočasného zamestnávania, sprostredkovanie zamestnania za úhradu a personálne poradenstvo.

409 €/ odvetvie

Ako získate export

  1. Vyskúšajte štruktúru súboru

    Stiahnite si bezplatný vzorový súbor CSV s 30 fiktívnymi firmami a skontrolujte stĺpce v Exceli.

  2. Dohodnite rozsah

    Napíšte odvetvie, kraj a potrebné polia. V ponuke potvrdíme dostupný počet záznamov, stav údajov a konečnú cenu.

  3. Prevezmite súbor

    Dohodnutý export dostanete ako CSV, na želanie XLSX alebo JSON, so zdrojom a dátumom pri každom kontakte.

Nie každá firma má každé kontaktné pole. Stav databázy · Zdroje a metodika. E-mailom smiete bez súhlasu osloviť len zverejnené kontakty podnikateľov a s možnosťou odhlásenia (§ 116 ods. 15 zákona č. 452/2021 Z. z.).

Krajiny

Slovensko v centre, ďalšie trhy EÚ na požiadanie

Hlavným produktom je databáza firiem Slovensko: 1 257 168 aktívnych subjektov, z toho 1 008 131 podľa Registra právnických osôb (stav 3. novembra 2026). Firmy z Česka, Nemecka, Poľska, Rakúska, ďalších štátov EÚ a z Floridy (USA) pripravíme na požiadanie.

Zdroje: naša databáza (stav 3. novembra 2026; Register právnických osôb, katalógy a mapové dáta), Eurostat. Podrobnosti v metodike.

Zdroje dát

Odkiaľ údaje pochádzajú

Databáza firiem Slovensko vzniká z verejných zdrojov: otvorených registrov, katalógov firiem, mapových dát, zoznamov komôr a úradov a oborových portálov.

Zdroje dát a metodika
RPO a Finančná správa

Identita subjektov z otvorených dát Registra právnických osôb (licencia CC BY 4.0): obchodné meno, IČO, právna forma a adresa. DIČ, IČ DPH a index daňovej spoľahlivosti zo zoznamov Finančnej správy SR.

Katalógy a mapové dáta

Telefóny, e-maily a weby z katalógov firiem (zlatestranky.sk, zoznam.sk, azet.sk) a z mapových dát Overture Maps a OpenStreetMap. Pri každom kontakte evidujeme zdroj.

Komory, úrady a portály

Verejné zoznamy profesijných komôr (advokáti, stavební inžinieri, architekti a ďalšie), zoznamy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a oborové portály. Weby firiem zatiaľ spracúvame pilotne.

Oficiálna štatistika

Čísla Eurostatu slúžia len na porovnanie veľkosti trhu; neobsahujú údaje o jednotlivých firmách.

Databáza firiem Slovensko v číslach

2 415 912

subjektov v databáze vrátane zaniknutých

1 257 168

aktívnych, z toho 1 008 131 podľa RPO

336 632

aktívnych s kontaktom

297 588

aktívnych s telefónom

184 198

aktívnych s vlastným e-mailom

189 421

aktívnych s webom

Stav produkčnej databázy k 3. novembra 2026. Aktívne = 1 008 131 subjektov so stavom aktívny v RPO a 249 037 firiem z katalógov a máp bez záznamu v RPO; 1 147 974 zaniknutých subjektov vedieme kvôli histórii. Vlastný e-mail = bez adries, ktoré zdieľajú tri a viac firiem. Podrobnosti na stránke Stav databázy, ceny podľa odvetví v cenníku.

Prakticky

Od súboru k použiteľnému zoznamu

Pôvod každého kontaktu

Pri telefóne a e-maile dostanete adresu zdroja, kde firma kontakt zverejnila, a dátum, ku ktorému sme ho zaznamenali. Takto doložíte, odkiaľ zoznam pochádza.

Stĺpce ešte pred importom

Porovnajte 17 opísaných stĺpcov exportu so svojou tabuľkou alebo CRM. IČO, PSČ a telefóny sú textové polia, nie čísla; pri importe ich ponechajte ako text.

Prázdne pole nie je chyba

Ak údaj v zdroji chýba, pole zostane prázdne. Neznamená to, že firma kontakt nemá, len že sme ho vo verejných zdrojoch nenašli.

Duplicity podľa IČO

Záznamy spájajte podľa IČO. Podobný názov alebo spoločný web na zlúčenie dvoch firiem nestačí.

Pre koho

Pre tímy, ktoré oslovujú firmy cielene

Obchodný tím pri prezentácii výsledkov predaja
Obchodné tímy

Zostavte zoznamy potenciálnych zákazníkov podľa odvetvia a kraja na telefonické, písomné aj e-mailové oslovenie zverejnených firemných kontaktov.

Podanie rúk pri pracovnom pohovore
Personalisti a HR

Nájdite firmy v odvetviach, pre ktoré hľadáte ľudí. Export obsahuje firemné údaje, nie profily uchádzačov ani osobné kontakty na personalistov.

Marketingový tím plánuje kampaň nad vzorkami farieb a grafmi
Marketingové tímy

Porovnajte odvetvia a kraje skôr, než určíte cieľovú skupinu a rozpočet.

Tím agentúry pracuje spolu pri notebookoch
Agentúry

Pripravte zoznamy firiem pre svojich klientov a dohodnutý export nahrajte do ich CRM.

Zakladateľ pred tabuľou s podnikateľskými nápadmi
Začínajúci podnikatelia

Preverte cieľový trh bez predplatného veľkej obchodnej platformy.

Porada v zasadačke väčšej firmy
Väčšie firmy

Porovnajte svoje zákaznícke údaje s exportom a doplňte chýbajúce IČO, DIČ a adresy.

Z návodov

Formát, zdroje a pravidlá oslovenia

Kúpa databázy firiem: na čo si dať pozor

Deväť bodov k zdroju, stavu údajov, pôvodu kontaktov a cene za použiteľný záznam a päť varovných signálov.

B2B oslovenie e-mailom a telefonicky

Čo dovoľuje § 116 zákona o elektronických komunikáciách, čo je zverejnený kontakt a čo si pred kampaňou overiť.

Registre firiem na Slovensku: čo je verejné

RPO, obchodný a živnostenský register, účtovné závierky a zoznamy Finančnej správy v jednom prehľade.

Všetky návody →

Časté otázky

Otázky k formátu, zdrojom a osloveniu

Celé odvetvie stojí podľa odvetvia 229 až 449 € ako jednorazová konečná cena, bez predplatného. Regionálne výbery a ďalšie filtre naceníme individuálne. Ceny všetkých odvetví nájdete v cenníku.

Vyberte odvetvie alebo napíšte kraj, okres a potrebné polia vo formulári dopytu. Pred objednávkou písomne potvrdíme rozsah, stav údajov, konečnú cenu a termín dodania. Dopyt ešte nie je objednávka.

Nie. K 3. novembra 2026 obsahuje 2 415 912 subjektov, z toho 1 257 168 aktívnych: 1 008 131 so stavom aktívny v Registri právnických osôb a 249 037 firiem z katalógov a máp bez záznamu v RPO. Kontakt (telefón, vlastný e-mail alebo web) má 336 632 aktívnych subjektov. Databázu ďalej dopĺňame; pri každom dopyte vám povieme, koľko záznamov vášho výberu vieme dodať.

Podľa § 116 ods. 15 zákona č. 452/2021 Z. z. o elektronických komunikáciách sa predchádzajúci súhlas nevyžaduje pri priamom marketingu adresovanom na zverejnené kontaktné údaje fyzickej osoby – podnikateľa alebo právnickej osoby. Každá správa musí uvádzať totožnosť a adresu odosielateľa a umožniť jednoduché a bezplatné odhlásenie. Preto pri každom e-maile uvádzame, kde ho firma zverejnila. Ide o všeobecnú informáciu, nie o právne poradenstvo; podrobnosti v článku B2B oslovenie a § 116.

Na zverejnené firemné čísla volať na účely priameho marketingu môžete, nie však na čísla zapísané v zozname nesúhlasu s volaním, ktorý vedie Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (§ 116 ods. 7 a 8 zákona č. 452/2021 Z. z.). Pred kampaňou čísla v zozname overte. Ak firma ďalšie volania odmietne, zaznamenajte to a už jej nevolajte.

Áno. Štandardom je CSV v kódovaní UTF-8 s bodkočiarkou ako oddeľovačom, ktorý otvoríte v Exceli; na želanie dodáme XLSX alebo JSON. Stĺpce a vzorový súbor s fiktívnymi firmami nájdete na stránke Export a vzorový súbor.

Nie. Vyplnené pole znamená, že firma kontakt zverejnila v uvedenom zdroji k dátumu zdroja. Doručiteľnosť e-mailov ani dostupnosť telefónov neoverujeme. Adresy, ktoré zdieľajú tri a viac firiem, nedodávame. Rozdiel medzi týmito pojmami vysvetľuje stránka Stav databázy.

IČO z Registra právnických osôb. Pri niektorých IČO vedie register viac aktívnych záznamov, napríklad pri živnostníkovi s viacerými zápismi; ako ich v exporte spájame, uvedieme v ponuke. Samotná zhoda názvu na spojenie dvoch záznamov nestačí.

Z verejných zdrojov: Register právnických osôb (RPO), zoznamy Finančnej správy SR (DIČ, IČ DPH, index daňovej spoľahlivosti), register účtovných závierok cez Ekosystém Slovensko.Digital, katalógy firiem (zlatestranky.sk, zoznam.sk, azet.sk), mapové dáta Overture Maps a OpenStreetMap, zoznamy profesijných komôr a úradov, zoznamy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, oborové portály a weby firiem. Čo platí pre jednotlivé zdroje, opisuje stránka Zdroje dát a metodika.

Údaje o právnických osobách nie sú osobné údaje. Pri živnostníkoch a menovite uvedených kontaktných osobách však o osobné údaje ide. Spracúvame ich na základe oprávneného záujmu (čl. 6 ods. 1 písm. f) GDPR); informácie podľa čl. 14 GDPR nájdete v časti Informácie pre dotknuté osoby a námietku môžete podať kedykoľvek cez formulár Námietka. Za vlastné použitie údajov zodpovedáte ako kupujúci.

Identitu subjektov preberáme z otvorených dát Registra právnických osôb (posledný úplný stav k 3. 10. 2026). Pri každom kontakte uvádzame dátum zdroja. Pevný interval aktualizácie každého kontaktu nesľubujeme; rozsah a stav údajov potvrdíme pred každou objednávkou.

Kontakt

Aký súbor potrebujete?

Napíšte odvetvie, kraj a potrebné polia. Rozsah, cenu a stav údajov potvrdíme pred objednávkou.